Linkrot, deel twee

Een idee voor een oplossing dient zich aan

Dit artikel is al meer dan een jaar oud, dus het kan zomaar zijn dat de inhoud een klein beetje, of gruwelijk, achterhaald is. Onderaan staan misschien iets nieuwere artikelen.

Frank blikt even twintig jaar terug in de tijd, naar de vuurwerkramp in Enschede, en naar de rol die bloggers toen bij de berichtgeving speelden. Bij de blijvende waarde die die blogs kunnen hebben en het feit dat juist die blogs vaak niet zo blijvend zijn.

Hij onderstreept het belang van blijvende links, en dat zijn schrijfsels in ieder geval door zowel de Koninklijke Bibliotheek als The Internet Archive worden gearchiveerd. Dat levert dan weer een link op naar een WordPress-plugin die hij voor het laatste gebruikt, en die brengt me dan op een idee voor het tegengaan van linkrot bij linkdumps. Aan die plugin zelf heb ik als niet-WordPress-gebruiker natuurlijk niet zoveel, maar het principe is interessnat. Dat komt dus weer mooi van pas.

Publicatie: 13 mei 2020. Max Max internet archive Linkdump blogs linkrot web Permalink

Respons

Gerelateerd

Gebaseerd op tags:

  • Ja, liever een maandelijkse dump dan een sloot losse snippers Artikel, 7 februari 2023
  • Linkrot Het stinkt hier Artikel, 13 mei 2020
  • Ik schrijf vanuit... Artikel, 12 maart 2023
  • Het eind-van-het-jaar-stukje Terugblik op 2022 Artikel, 30 december 2022
  • Linkdump: An Interactive Guide to Flexbox Artikel, 23 november 2022
  • De Twintig Jaar-club ...give or take Artikel, 4 november 2022

Vorige:

Linkrot Het stinkt hier 13 mei

Volgende:

De afgelopen week in IOT-platforms Het is in ieder geval niet allemaal slecht nieuws... 16 mei
  • Home
  • Over
  • Nu
  • Digitale tuin
  • Archief
↑