OK, Adobe Illustrator is echt één van die programma’s die maar bepaalde problemen blíjven hebben. Al heel erg lang zat ik met het probleem dat ik geen toetsenbord-shortcuts meer kon gebruiken voor bepaalde dingen. Iets specifieker: alles waar de Command aan te pas kwam, reageerde niet. Dus een nieuw document maken met Command+N ging niet. Een document sluiten met Command-W ging ook niet.
Ik ben een toetsenbord-junkie. Als al die dingen niet werken, flip ik.
Vanavond flipte ik erg genoeg om eens naar een oplossing te gaan zoeken. Veel mensen blijken hetzelfde probleem te hebben, dus dat is alvast hoopgevend. Jammergenoeg ligt het probleem bij veel van die mensen bij de combinatie Illustrator – Entourage, en ik gebruik geen Entourage.
Tot ik op Usenet, dat goeie, ouwe, trouwe Usenet een thread tegenkwam waarin iemand de conclusie trok dat het met de toetsenbordindeling te maken had. Bij “Amerikaans – Uitgebreid” (Unicode-invoer) werkt het niet, bij een Latin-instelling werkt het wel. Drie keer raden waarmee ik werkte? Precies.
Ik kan mijn toetsenbord weer gebruiken zoals onzelieveheer het bedoeld heeft. Ik ben weer iets gelukkiger. En er is weer met iets grotere zekerheid vastgesteld dat Illustrator op diverse fronten onbeheersbaar hard zuigt.
Het lijkt me sterk dat ik de enige met een mening ben, toch? Dat dacht ik ook.
Geen pings
Je kunt vanaf je eigen site pingbacken of een trackback sturen naar deze URL. Meer informatie over pingback en trackback vind je hier.
6 reacties
Mooi he, als de oplossing dichterbij is dan je denkt.
Ik heb nog nooit van Adobe Illustrator gehoord, maar blijkbaar is dat ook niet zo’n groot gebrek.
Ik zeg Freehand.
(Al is dat eigenlijk dood verklaart, maar het werkt wel fijner).
Tja, ik ben nooit zo’n FreeHand-mens geweest. Tenminste, niet na Illustrator 5. Het had altijd wel een paar mogelijkheden waar ik altijd wel jaloers op was, maar ik vond de interface gewoon niet lekker werken.
Zal ongetwijfeld wel aan mij hebben gelegen…
ehm.. hoe verander ik die instelling van amerikaans naar latin in illustrator dan?
Dat doe je niet in Illustrator, maar in je Systeemvoorkeuren.